DIVADLO V BRODKU UKÁZALO, PROČ SI NEPLNIT SVÁ PŘÁNÍ

27.11.2018

Kulturní dům v Brodku u Konice se v neděli 11. listopadu naplnil smíchem při autorské hře Co víc si přát? v provedení ochotníků z Velkých Opatovic. Černá komedie z pera Romana Krejčíře ukázala, jak nebezpečné může být, když se vám splní vaše přání. Zvlášť pokud se do toho zapletou peníze, ženy a alkohol...

Máte nějaké přání? Určitě ano. Měli ho i tři hrdinové z divadelního představení Co víc si přát? od autora Romana Krejčíře, který podle svých slov "hledá inspiraci v životních telenovelách". Proto se do příběhu o splněných tužbách hlavních mužských hrdinů zamotaly peníze, ženy a alkohol. "Viděli jsme, že hra obsahovala všechny tři věci, které jsou schopny chlapa zničit. A na to, že si s nimi protagonisté zahrávali, dopadli ještě překvapivě dobře," svěřil se Večerníku se smíchem Pavel Kolařík, jeden z návštěvníků.
V komedii samozřejmě nemohly chybět klasické repliky jakoby vyjmuté z každodenního života. "Na manikúru chodím kvůli tomu, abych se víc líbila svému muži. Nikdy jsem od něj ale neslyšela: 'Jé, tobě ty nehty tak sluší!' Potom mám tedy pocit, že tam chodím jen kvůli kamarádkám..." V takových chvílích se brodecký "kulturák" u Konice otřásal smíchy.
Kromě toho, že si návštěvníci během představení mohli mnohokrát s úsměvem říct: Ano, tak je to i u nás doma, si z představení také mohli odnést jisté poselství. A sice že splnění našich přání může být velice ošidné, a proto by měl být každý spokojen zejména s tím, co má, protože, ač si to neuvědomuje, je to jeho největší štěstí.
Komedie nese také punc hudební. Proto se mezi jednotlivými scénami před jevištěm objevila postava víly Hedviky, která každému muži splnila přání, a zazpívala vždy jednu z autorských písní. "Obvykle míváme i živý hudební doprovod, Jaroslav Lexa hraje na kytaru. Ten však nemohl tento večer dorazit, a tak jsme tentokrát měli hudbu bohužel puštěnou na playbacku," přiznal autor hry Roman Krejčíř.
Jednalo se celkem již o čtvrtou divadelní hru Romana Krejčíře. Předchozí tři byly odehrány pod hlavičkou divadelního spolku Teatrum Velké Opatovice, v lednu letošního roku však soubor a další ochotníci založili spolek Divadlo NaŽivo, s nímž také do Brodku přijeli. Tam ansámbl přitom jezdí pravidelně, naposledy navštívil kulturní dům před čtyřmi lety.


zdroj: Večerník PV  -   Tereza Machová